Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile
mapa strony


Na skróty: Komunikaty | Terminarz | Plan lekcji |
Z życia klas

Z życia klas - Rok szkolny 2017/2018

kwadrat „LEKCJE Z PASJĄ” w klasie IIa
W drugim półroczu rozpoczęliśmy cykl zajęć pt. „Lekcje z pasją”. Mają one na celu rozbudzanie wśród dzieci swoich zainteresowań i pasji. Uczniowie dzięki tym zajęciom utrwalają oraz pogłębiają wiedzę z różnych dziedzin nauki np. z przyrody, geografii, biologii, astronomii, sportu. Mali „nauczyciele” są bardzo kreatywni i pomysłowi. Z dużym zaangażowaniem i starannością przygotowują się do zajęć. Samodzielnie wykonują pomoce dydaktyczne, karty pracy, dyplomy. Dzieci w znacznym stopniu poszerzają swoją wiedzę, a jednocześnie lekcje te dostarczają uczniom wiele radości i zabawy.
zobacz>
(J. Czarnecka)

kwadrat KLASA IIIb W TEATRZE I ZABAWIE
zobacz>
(M. Grzesik)

kwadrat WYCIECZKA IVb i IVd DO TORUNIA
zobacz>
(N. Węglicka)

kwadrat WIELKANOCNY PORANEK kl. IIIb
zobacz>
(M. Grzesik)

kwadrat DZIEŃ KOBIET W KLASIE kl. IIa
8 marca chłopcy z klasy IIa wręczyli swoim koleżankom prezenty, złożyli życzenia oraz odśpiewali „Sto lat”. Dziękujemy Wam chłopcy za życzenia i pamięć oraz za mile spędzony dzień. Na pewno długo pozostanie w naszej pamięci!
zobacz>
(J. Czarnecka)

kwadrat BAL KARNAWAŁOWY kl. IIIf
zobacz>
(D. Ruc)

kwadrat WIGILIA kl. IIIe
zobacz>
(M. Szymanowska)

kwadrat WIGILIA kl. IIIf
zobacz>
(D. Ruc)

kwadrat WIGILIA kl. IIa
W czwartek 21 grudnia uczniowie klasy IIa wraz z wychowawcą przygotowali stół wigilijny. Dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia. Po wspólnym poczęstunku śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Otrzymaliśmy od Gwiazdora video wiadomość i słodkie upominki, a od firmy GData pluszowe maskotki „Wiruski”. Dziękujemy wszystkim od których otrzymaliśmy upominki!!!
zobacz>
(J. Czarnecka)

kwadrat WIGILIA kl. IVb
zobacz>
(N. Węglicka)

kwadrat WIGILIA kl. IIIb
zobacz>
(M. Grzesik)

kwadrat WIGILIA kl. IVa
zobacz>
(D. Zubowicz)

kwadrat ADWENT W KLASIE IIa
Adwent to czas oczekiwania. Oczekiwanie w tym czasie jest jednak inne niż kiedykolwiek, jest przyjemne, pełne świadomości, że zdarzy się coś dobrego. W Niemczech czas Adwentu jest obchodzony szczególnie uroczyście. Przygotowuje się wianki adwentowe, co niedzielę zapala się jedną świeczkę, która symbolizuje tydzień oczekiwania, organizuje się jarmarki świąteczne, stroi się choinki. To właśnie w Niemczech po raz pierwszy przystrojone zostało drzewko świąteczne, które później dzięki angielskiej królewskiej parze stało się tak popularne.
W klasie IIa czas oczekiwania umila dzieciom już po raz drugi Kalendarz Adwentowy, dzieci codziennie dostają cukierki. W tym roku firma GData zafundowała słodycze również dla młodszych koleżanek i kolegów uczących się języka niemieckiego z klasy Ia.
Serdeczne podziękowania dla Pana Piotra Klockiewicza!
(N.Węglicka, J.Czarnecka, B.Mikołajewska)

kwadrat WYCIECZKA DO POZNANIA kl. IVc
zobacz>
(W. Tobolska)

kwadrat KLASA IIa Z WIZYTĄ W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU NR 8
zobacz>
(N. Węglicka)

kwadrat MIKOŁAJ - klasa Ib
zobacz>
(J. Polasik)

kwadrat MIKOŁAJKI - klasa IIIb i IIId
zobacz>
(M. Grzesik)

kwadrat MIKOŁAJKI – klasa IIa
Dnia 6 grudnia zawitał do klasy IIa Mikołaj. Dzieci powitały go piosenką przy akompaniamencie instrumentów. Mikołaj sprawił dzieciom miłą niespodziankę i obdarował je wspaniałymi prezentami. Dziękujemy Mikołajom od których otrzymaliśmy upominki!!!
zobacz>
(J. Czarnecka)

kwadrat SZYJEMY MASKOTKI Z SUROWCÓW WTÓRNYCH - klasa Ib
zobacz>
(J. Polasik)

kwadrat PASOWANIE NA CZYTELNIKA - klasa Ib
zobacz>
(J. Polasik)

kwadrat ANDRZEJKI - klasa IIIf
zobacz>
(D. Ruc)

kwadrat ANDRZEJKI – klasa IIa
Dnia 28 listopada uczniowie klasy IIa przy zabawie, wróżbach, konkursach i tańcach spędzili andrzejki. Uczniowie zapoznali się z tradycją zawiązaną z andrzejkami. Dzieci przygotowały ciekawe zabawy i wróżby. Impreza połączona została słodkim poczęstunkiem. Spotkanie upłynęło w miłej i radosnej atmosferze.
zobacz>
(J. Czarnecka)

kwadrat ANDRZEJKI - klasa Ib
zobacz>
(J. Polasik)

kwadrat SŁUCHAMY CIEKAWYCH EKOLOGICZNYCH BAJEK - I b
zobacz>
(J. Polasik)

kwadrat WIZYTA I b w WSPÓŁDZIELNI
zobacz>
(J. Polasik)

kwadrat UCZNIOWIE z klasy I b UCZĄ SIĘ POMAGAĆ NIEWIDOMYM
zobacz>
(J. Polasik)

kwadrat ANDRZEJKI - klasa IIIb
zobacz>
(M. Grzesik)

kwadrat ŚWIĘTO PLUSZOWEGO MISIA w klasie IIa
W piątek 24 listopada w naszej klasie obchodziliśmy Święto Pluszowego Misia. W tym dniu najważniejszymi gośćmi były pluszowe misie przyniesione przez dzieci z domu. Uczniowie zapoznali się z historią pluszowego misia – Teddiego. Były także zagadki, konkursy, piosenki oraz tańce z pluszakami. Czas ten upłynął w miłej i radosnej atmosferze. zobacz>
(J. Czarnecka)

kwadrat „POKOJE ZAGADEK” – ESCAPE ROOM - kl. IIa i IIIa
Dnia 24 listopada wybraliśmy się do galerii Vivo na spróbowanie swoich sił w dwóch pokojach zagadek. Jeden z nich to „ Skarbiec Wilhelma Westa”. By wydostać się z tego pomieszczenia, trzeba było poznać hasło do sejfu i rozwiązać kilka zadań. Drugi pokój to „Sekretny domek na drzewie”. W tym pokoju musieliśmy rozwiązać kilka zagadek. Liczył się każdy szczegół. Zabawy te wymagały od uczniów umiejętności logicznego myślenia, spostrzegawczości, kreatywności i umiejętności współpracy. Cechy te przydały się nam podczas próby wydostania się z Espace Roomu. Zabawa była przednia. Wszyscy uczniowie szybko i sprawnie wydostali się z pomieszczeń. W dobrych nastrojach i humorach udaliśmy się na słodki poczęstunek.
zobacz>
(J. Czarnecka, J. Nuszczyńska)

kwadrat WYSTĘP DZIECI Z KLASY 2a W RAMACH POETYCKIEGO LISTOPADA
zobacz>
(N. Węglicka)

kwadrat OBCHODY DNIA PRAW DZIECKA w IIIf
zobacz>
(D. Ruc)

kwadrat MAMY PRAWO DO... - klasa IIIb
zobacz>
(M. Grzesik)

kwadrat EKOLUDKI i IIIb NA PIKNIKU MARCIŃSKIM W KALINIE
zobacz>
(M. Grzesik)

kwadrat WYCIECZKA DO POZNANIA klas IIa i IVb
10 listopada dwie klasy - IVb oraz IIa razem z opiekunami panią Natalią Węglicką, panią Justyną Czarnecką, panią Dorotą Zubowicz oraz panią Aleksandrą Prokopowicz wybrały się na wycieczkę do stolicy Wielkopolski Poznania. Celem wycieczki było poznanie zwyczajów i historycznych miejsc swojej małej ojczyzny, uwrażliwianie oraz rozwijanie wyobraźni poprzez udział w przedstawieniu teatralnym.
Zaczęliśmy od obejrzenia przedstawienia w Teatrze Muzycznym pt. "Madagaskar".
Jest to muzikal na podstawie sławnego filmu. Zachwyciła nas gra aktorska, piękne kostiumy i dekoracje, cudowna muzyka, choreografia oraz kontakt z publicznością - wszystko było na najwyższym - nie bójmy się tego powiedzieć - światowym poziomie! Szybkim krokiem po przedstawieniu maszerowaliśmy na Stary Rynek, aby wspólnie z innymi turystami obejrzeć sławne Trykające Koziołki, symbol Poznania. Tu dzieci miały chwilę wolnego czasu na kupienie pamiątek i zrobienie zdjęć.
Dotlenieni i wygłodniali z ogromnym apetytem zjedliśmy obiad w restauracji "Wiejskie Jadło" tuż na Starym Rynku. Ostatnim punktem naszej wycieczki były warsztaty w Rogalowym Muzeum. Dwóch panów cukierników przebrali nas w czapki i fartuchy, po czym z wielką wprawą i humorem opowiedzieli o historii Św. Marcina, zapoznali nas z gwarą poznańską, zaangażowali dzieci do robienia rogali, przedstawili film o zdobyciu przez Polskę niepodległości, a na koniec poczęstowali nas prawdziwymi świętomarcińskimi rogalami. Były przepyszne! Każdy uczestnik dostał potwierdzenie udziału w warsztatach w postaci Certyfikatu Rogalowego Czeladnika.
Wracaliśmy zadowoleni i bogatsi o nowe doświadczenia.
Wszystkim uczestnikom gratulujemy zdobytej wiedzy i cieszymy się, że wróciliśmy wszyscy cali i zdrowi! zobacz>
(opiekunowie - N. Węglicka, J. Czarnecka, D. Zubowicz, A. Prokopowicz)

kwadrat KLASA IIa NA PRZEDSTAWIENIU W SP5
zobacz>
(N. Węglicka, J.Czarnecka)

kwadrat UCZNIOWIE z klasy I b UCZYLI SIĘ SEGREGOWAĆ ŚMIECI
zobacz>
(J. Polasik)

kwadrat KLASA IIIc NA ZAJĘCIACH Z ROBOTAMI W PCE W PILE
24 października 2017r. na zaproszenie Powiatowego Centrum Edukacji w Pile klasa III C uczestniczyła w bardzo interesujących zajęciach: „Roboty w bajkach i w życiu”.
W pierwszej części zorganizowanej i przeprowadzonej przez panią bibliotekarkę Wiolettę Wdowiak dzieci wysłuchały fragmentów „Bajek robotów” S. Lema, a potem uczestniczyły w konkursie czytelniczym dotyczącym przeczytanego tekstu. Zwycięscy konkursu otrzymali prezenty w postaci książek, dyplomów oraz drobnych upominków.
W drugiej części przygotowanej przez pana Krzysztofa Myszkę uczniowie uczestniczyli w zajęciach z robotami. Dzieci miały możliwość zapoznania się z programem komputerowym do projektowania robotów. Później zachwycone całym procesem samodzielnie projektowały programy i obserwowały zachowanie robotów.
Dziękujemy jeszcze raz za tak atrakcyjne i pełne emocji zajęcia. zobacz>
(M. Pęcherzewska)

kwadrat DZIEŃ NAUCZYCIELA w klasie IIIb
zobacz>
(M. Grzesik)

kwadrat WIZYTA W SALONIKU CUKIERNICZO-PIEKARNICZYM RODZYNEK - klasa IIIb
zobacz>
(M. Grzesik)

kwadrat W PILSKIEJ SIECI NIE MA ŚMIECI! - klasa Ib
zobacz>
(J. Polasik)

kwadrat PIERWSZE ZAWODY - klasa Ib
zobacz>
(J. Polasik)

kwadrat DZIEŃ CHŁOPAKA w klasie IIIf
zobacz>
(D. Ruc)

kwadrat DZIEŃ CHŁOPAKA w klasie IIIb
zobacz>
(M. Grzesik)

kwadrat WYCIECZKA DO LASU I LEŚNA GALERIA klasy IIIb
zobacz>
(M. Grzesik)

kwadrat WYBORY DO SAMORZĄDU w klasie IIIb
zobacz>
(M. Grzesik)

kwadrat INTEGRACJA KLASY PATRONACKIEJ Z PRZEDSTAWICIELAMI PRZEDSIĘBIORSTWA GWDA - klasa Ib
zobacz>
(J. Polasik)

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile, ul. Staromiejska 11 64-920 Piła; tel./fax: 672123110; mail: sp1.pila@interia.pl