BIBLIOTEKA ZAPRASZA:

kwadrat SPOTKANIE AUTORSKIE zobacz>

kwadrat „POETYCKO, LISTOPADOWO, PIĘKNIE” zobacz>

kwadrat KSIĄŻKA DLA POLONII W NORWEGII zobacz>

kwadrat PODSUMOWANIE OBCHODÓW MIĘDZYNARODOWEGO MIESIĄCA BIBLIOTEK SZKOLNYCH zobacz>

kwadrat SPOTKANIE W BIBLIOTECE zobacz>

Księgozbiór biblioteki liczy około 15.000 książek. Struktura księgozbioru przedstawia się następująco:
- lektury dla klas I-VI
- literatura popularnonaukowa poszerzająca wiedzę zdobywaną na lekcjach przedmiotowych
- literatura piękna dla dzieci i młodzieży podzielona na następujące działy:
                 - bajeczki i wierszyki dla najmłodszych
                 - baśnie i legendy
                 - literatura przygodowo-podróżnicza
                 - literatura obyczajowa
                 - literatura historyczna
                 - literatura fantastyczno-naukowa
                 - literatura przyrodnicza
Księgozbiór czytelni uzupełniają zbiory multimedialne. Zgromadziliśmy bogatą filmotekę
z ekranizacjami lektur szkolnych, edukacyjnymi filmami przyrodniczymi. Mamy zbiór płyt CD
z nagraniami głosów ptaków, muzyki, pieśni i piosenek. Wiedzę książkową poszerzają encyklopedie multimedialne. Uczymy w jaki sposób korzystać z najpopularniejszych przeglądarek internetowych.
W czytelni radzimy i podpowiadamy jak korzystać z nowych wydań encyklopedii, słowników językowych, jak wyszukiwać informacje w bogato ilustrowanych książkach edukacyjnych.
Rodziców także zapraszamy do biblioteki. Mamy interesujące publikacje psychologiczne
i pedagogiczne dotyczące wychowania dziecka, których przeczytanie, być może, ułatwi rozwiązanie niejednego problemu wychowawczego.

kwadrat Czytelnictwo w szkole

kwadrat Regulamin wypożyczania podręczników, materiałów edukacyjnych i ćwiczeń

kwadrat Regulamin biblioteki