Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile
mapa strony


Na skróty: Komunikaty | Terminarz | Plan lekcji | RODO
Programy szkolne

kwadratProgram: Radosna szkoła


radosna_szkolaW roku szkolnym 2011/2012, w ramach programu "Radosna szkoła", w świetlicy szkolnej została utworzona nowa sala zabaw – "Kraina sprawności i zdrowia".

Sala wyposażona jest w sprzęt i pomoce dydaktyczne umożliwiające aktywność fizyczną dzieci, np.: duże, miękkie klocki - pozwalające na właściwą dla wieku rozwojowego zabawę, worki wypełnione granulatem, które służą do odpoczynku, piłki, materace, chustę animacyjną, gry planszowe i sprawnościowe.

Wszystkie pomoce dydaktyczne mają służyć aktywnej zabawie. Posiadają walory poznawcze, estetyczne i tworzą radosne warunki pobytu dzieci w szkole. Najważniejszym celem jaki ma spełniać sala zabaw, jest zaspakajanie naturalnej, rozwojowej potrzeby ruchu i zabawy, które są właściwe dla dzieci w młodszym wieku szkolnym.

Uczniowie naszej świetlicy lubią przebywać w sali zabaw. Ulubioną atrakcją dzieci jest budowanie toru przeszkód i jego sprawne pokonywanie oraz zabawa z chustą animacyjną.

Oto "Kraina sprawności i zdrowia" - zobacz>

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Stanisława Staszica w Pile, ul. Staromiejska 11 64-920 Piła; tel./fax: 672123110; mail: sp1.pila@interia.pl