W roku szkolnym 2015/2016 nasza szkoła przystąpiła do projektu "Mistrzowie Kodowania", jest to nowy sposób podejścia do rozwoju osobowego dziecka poprzez programowanie.

Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, nadążać za postępem techniki i z owoców tego postępu świadomie korzystać. Programowanie stało się (obok języka ojczystego i jednego języka obcego) trzecim językiem, który każdy człowiek powinien znać choć na podstawowym poziomie, by rozumieć otaczający go świat i zachodzące w nim zmiany.

Lista korzyści, jakie daje nauka programowania jest długa. Pozwala to lepiej zrozumieć i wykorzystać nowoczesne rozwiązania techniczne. Sprawia przez to, że uczeń nie jest biernym odbiorcą szeroko rozumianej technologii informacyjno-komunikacyjnej, ale potrafi ze zrozumieniem realizować z jej użyciem własne projekty i wykorzystywać dla własnych potrzeb. W nowoczesnym społeczeństwie brak podstawowego zrozumienia zasad działania komputerów jest odpowiednikiem analfabetyzmu i utrudnia odnalezienie się w dzisiejszych realiach. Programowanie sprzyja rozwojowi intelektualnemu i kreatywności dzieci, a także w dalszej perspektywie może ułatwić im znalezienie dobrej pracy, w różnych, niekoniecznie związanych z informatyką dziedzinach. Należy też dodać, że tworzenie oprogramowania jest jednym z filarów innowacyjnej gospodarki, przez co niesie korzyści nie tylko dla jednostek, ale całego społeczeństwa.

Zachęcamy do zapoznania się z ulotką 5 Powodów, by uczyć dzieci programowania zobacz>

W dniach od 10 do 18 października uczestniczyliśmy w Europejskim Tygodniu Kodowania. To wielkie święto związane z programowaniem obchodzone w całej Europie. Mistrzowie Kodowania są głównym partnerem polskich obchodów tego wydarzenia. Grupa uczniów naszej szkoły została zapoznana z programem Scratch i tworzyła swoje pierwsze projekty.
W dniach 8 - 10 grudnia w naszej szkole odbyły się "Godziny Kodowania", organizowane w ramach Tygodnia Edukacji Informatycznej. zobacz>
Dnia 9 maja zorganizowaliśmy w naszej szkole "Dzień Scratch'a". Dzięki temu, wszyscy chętni mogli zapoznać się z ideą programowania. zobacz>

kwadrat EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA 15 - 23 października 2016r. zobacz>

kwadrat GODZINA KODOWANIA 5 - 11 grudnia 2016r. zobacz>

kwadrat SCRATCH MA JUŻ 10. LAT!!! zobacz>

kwadrat EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA 7 - 22 października 2017r. zobacz>

kwadrat GODZINA KODOWANIA 4 - 10 grudnia 2017r. zobacz>

kwadrat GODZINA KODOWANIA W KLASACH TRZECICH zobacz>

kwadrat MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ SCRATCHA zobacz>

kwadrat EUROPEJSKI TYDZIEŃ KODOWANIA 8 - 12 października 2018r. zobacz>

Program Mistrzowie Kodowania działa i rozwija się dzięki nauczycielom zaangażowanym w jego realizację, w naszej szkole zajęcia prowadzą panie Sylwia Górska i Dorota Zubowicz.