ROK SZKOLNY 2017/2018

kwadrat KONKURS RECYTATORSKI Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO – WIERSZE HEINZA ERHARDTA zobacz>

kwadrat WIGILIA kl. IIa
W czwartek 21 grudnia uczniowie klasy IIa wraz z wychowawcą przygotowali stół wigilijny. Dzieliliśmy się opłatkiem, składając sobie życzenia. Po wspólnym poczęstunku śpiewaliśmy kolędy i pastorałki. Otrzymaliśmy od Gwiazdora video wiadomość i słodkie upominki, a od firmy GData pluszowe maskotki „Wiruski”. Dziękujemy wszystkim od których otrzymaliśmy upominki!!!
(J. Czarnecka)

kwadrat ADWENT W KLASIE IIa
Adwent to czas oczekiwania. Oczekiwanie w tym czasie jest jednak inne niż kiedykolwiek, jest przyjemne, pełne świadomości, że zdarzy się coś dobrego.
W Niemczech czas Adwentu jest obchodzony szczególnie uroczyście. Przygotowuje się wianki adwentowe, co niedzielę zapala się jedną świeczkę, która symbolizuje tydzień oczekiwania, organizuje się jarmarki świąteczne, stroi się choinki.
To właśnie w Niemczech po raz pierwszy przystrojone zostało drzewko świąteczne, które później dzięki angielskiej królewskiej parze stało się tak popularne.
W klasie IIa czas oczekiwania umila dzieciom już po raz drugi Kalendarz Adwentowy, dzieci codziennie dostają cukierki. W tym roku firma GData zafundowała słodycze również dla młodszych koleżanek i kolegów uczących się języka niemieckiego z klasy Ia.
Serdeczne podziękowania dla Pana Piotra Klockiewicza!
(N.Węglicka, J.Czarnecka, B.Mikołajewska)

kwadrat KLASA IIa Z WIZYTĄ W PUBLICZNYM PRZEDSZKOLU NR 8 zobacz>

kwadrat WYSTĘP DZIECI Z KLASY 2a W RAMACH POETYCKIEGO LISTOPADA zobacz>

kwadrat KLASA IIa W ROGALOWYM MUZEUM
10 listopada klasa IIa obchodziła Dzień Świętego Marcina. W krajach niemieckojęzycznych dzieci w tym dniu biorą udział w pochodach z lampionami, śpiewają piosenki o Św. Marcinie, palą ogniska.
Z tej okazji dzieci z klasy 2a wzięły udział w warsztatach w Rogalowym Muzeum w Poznaniu. Przypomnieli sobie historię Św. Marcina, wzięli udział w przygotowaniu ciasta i nadziewaniu rogali oraz poznali wybrane słowa gwary poznańskiej, która w wielu przypadkach przypomina język niemiecki. I tak poznański sznitloch to niemiecki Schnittlauch, czyli szczypiorek, mycka to niemiecka Mutze czyli czapka, a bryle to Brille. Na koniec wszyscy mogli spróbować prawdziwego świętomarcińskiego rogala oraz każdy uczestnik otrzymał Certyfikat Rogalowego Czeladnika.
Serdeczne podziękowania za finansowe wsparcie firmie GData.
zobacz>
(N. Weglicka - nauczyciel języka niemieckiego)

kwadrat KLASA IIa NA PRZEDSTAWIENIU W SP5 zobacz>

kwadrat WYSTĘP DZIECI Z KLASY IIa NA APELU Z OKAZJI DNIA EDUKACJI NARODOWEJ zobacz>

ROK SZKOLNY 2016/2017

kwadrat SUKCES UCZNIÓW KLASY PATRONACKIEJ Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM zobacz>

kwadrat SPOTKANIE KLAS PATRONACKICH Z JĘZYKIEM NIEMIECKIM zobacz>

kwadrat Ia w WARSZAWIE zobacz>

kwadrat KLASA Ia Z WIZYTĄ W PRZEDSZKOLU NR 8 zobacz>

kwadrat I OGÓLNOPOLSKA EDYCJA KONKURSU PIOSENKI NIEMIECKIEJ zobacz>

kwadrat WYSTĘP UCZNIÓW KLASY 1A NA SZKOLNYM KONCERCIE WIGILIJNYM
21 grudnia odbył się w szkole koncert wigilijny. Atmosfera była świąteczna, a występ dzieci z klasy 1a był miłym akcentem przypominającym o nauce języka niemieckiego w szkole. Dzieci zaśpiewały kolędę „Stille Nacht”. Powtórzyliśmy śpiewanie w klasie, zapraszamy do obejrzenia nagrania.
zobacz>
(N. Węglicka, J. Czarnecka)

kwadrat WARSZTATY ŚWIĄTECZNE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W GIMNAZJUM NR 4 zobacz>

kwadrat WARSZTATY ŚWIĄTECZNE Z JĘZYKA NIEMIECKIEGO W LO zobacz>

kwadrat KALENDARZ ADWENTOWY zobacz>

kwadrat DZIEŃ KOLEJARZA zobacz>

kwadrat DZIEŃ ŚWIĘTEGO MARCINA zobacz>

kwadrat PRZEDSZKOLAKI Z PP8 NA LEKCJI JĘZYKA NIEMIECKIEGO zobacz>

kwadrat DEUTSCH MIT SOCKE zobacz>

kwadrat PODZIĘKOWANIA OD KLASY PATRONACKIEJ Ia DLA SPÓŁKI GDATA
Dnia 6 września 2016r. zostało podpisane porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasy patronackiej z językiem niemieckim” pomiędzy Szkołą Podstawową nr 1, a firmą GDATA. Celem projektu jest propagowanie nauki języka niemieckiego od najmłodszych lat. Pomysłodawcą klasy patronackiej jest spółka GDATA. Dzięki podpisanej umowie uczniowie klasy patronackiej Ia będą mogli m.in. wziąć udział w dodatkowych zajęciach edukacyjnych, uczestniczyć w spektaklach teatralnych, w wycieczkach przedmiotowych. Firma GDATA reprezentowana przez pana Piotra Klockiewicza doposażyła salę lekcyjną klasy Ia w pomoce dydaktyczne, podręczniki i ćwiczenia do nauki języka niemieckiego oraz nowe meble i rolety okienne. Spółce GDATA i panu Piotrowi Klockiewiczowi dziękujemy za okazaną pomoc i życzymy sobie nawzajem miłej i owocnej współpracy.

zobacz>
(Justyna Czarnecka - wychowawca, Natalia Węglicka – nauczyciel języka niemieckiego)

kwadrat POROZUMIENIE W SPRAWIE WSPARCIA KLASY PATRONACKIEJ zobacz>