Klasa patronacka

kwadrat POROZUMIENIE O WSPÓŁPRACY W RAMACH PROJEKTU „KLASA PATRONACKA” zobacz>

kwadrat INTEGRACJA KLASY PATRONACKIEJ Z PRZEDSTAWICIELAMI PRZEDSIĘBIORSTWA GWDA zobacz>

kwadrat W PILSKIEJ SIECI NIE MA ŚMIECI! zobacz>

kwadrat UCZNIOWIE z klasy I b UCZYLI SIĘ SEGREGOWAĆ ŚMIECI zobacz>

kwadrat SŁUCHAMY CIEKAWYCH EKOLOGICZNYCH BAJEK zobacz>

kwadrat WIZYTA w WSPÓŁDZIELNI zobacz>

kwadratSZYJEMY MASKOTKI Z SUROWCÓW WTÓRNYCH zobacz>

kwadratDZIEŃ BEZ EMISJI
W piątek 21 września obchodziliśmy Międzynarodowy dzień bez emisji gazu. Uczniowie klasy II b uczestniczyli w obchodach tego dnia. Autobusem hybrydowym uczniowie udali się na pokaz ogrodów deszczowych i ciekawą prelekcję zorganizowaną przez MWiK.
Podczas przejazdu do przedsiębiorstwa GWDA przedstawicielki MZK opowiadały o korzyściach płynących z podróżowania pojazdami hybrydowymi. Po przybyciu na miejsce uczniowie mieli okazję zobaczyć baterie słoneczne, wiatrowe, samochody hybrydowe, oczyszczalnię wody. Pokazano nam jakie zadymienie i smog powstaje przy spalaniu węgla.
Na zakończenie uczestnicy otrzymali kolorowe kubeczki z rysunkami odnawialnych źródeł energii.
Wycieczka wywarła na uczniach wielkie wrażenie. Przeprowadzone doświadczenie ze spalanym węglem uświadomiło im, jak dochodzi do zatruwania środowiska, a pokaz baterii, że warto wykorzystywać odnawialne źródła energii.
Po powrocie do szkoły uczniowie wspólnie ułożyli notatkę z wycieczki i wykonali piękne prace plastyczne.
Wzbogacona w te sposób wiedza i doświadczenie na pewno długo zostaną w pamięci.
zobacz>

kwadrat SPRZĄTAMY ŚWIAT - BOISKO WOKÓŁ NASZEJ SZKOŁY zobacz>