MISTRZYNIĄ SPORTU w roku szkolnym 2016/17

kwadrat FINAŁ POWIATU W UNIHOKEJU DZIEWCZĄT zobacz>

kwadrat ZŁOTO DLA JEDYNKI W UNIHOKEJU CHŁOPCÓW KLAS PIĄTYCH zobacz>

kwadrat 7 MEDALI LEKKOATLETÓW Z JEDYNKI zobacz>

kwadrat MISTRZOSTWA PIŁY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W RZUCANCE SIATKARSKIEJ KLAS IV zobacz>

kwadrat DRUGIE MIEJSCE DRUŻYNOWO ORAZ 9 MEDALI LEKKOATLETÓW Z JEDYNKI zobacz>

kwadrat MISTRZOSTWA POWIATU W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT zobacz>

kwadrat FINAŁ POWIATU W PIŁCE KOSZYKOWEJ DZIEWCZĄT KLAS VI zobacz>

kwadrat MISTRZOSTWA POWIATU PILSKIEGO W KOSZYKÓWCE DZIEWCZĄT zobacz>

kwadrat FINAŁ MISTRZOSTW POWIATU W PIŁCE RĘCZNEJ zobacz>

kwadrat MIEJSKI MARATON KOSZYKÓWKI KLAS V zobacz>

kwadrat JEDYNKA NAJLEPSZA W MARATONIE KOSZYKÓWKI KLAS V zobacz>

REKORDY SZKOŁY:
kwadrat dziewczęta (zobacz)
kwadrat chłopcy (zobacz)

Wyniki rywalizacji szkół:
kwadrat w Wielkopolsce (zobacz)
kwadrat w powiecie (zobacz)
kwadrat w Pile (zobacz)

SUKCESY SPORTOWE NASZYCH ABSOLWENTÓW:

Rok 2013 jest rokiem przełomowym w karierze Remigiusza Olszewskiego.
Sukcesy Remigiusza rozpoczęły się od zwycięstwa w prestiżowym Memoriale Janusza Kusocińskiego w dniu 15.06.2013r. w Szczecinie w biegu na 100m z czasem 10,66 pod bardzo silny wiatr.
Jeszcze w czerwcu 29.06.2013r. podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Bydgoszczy Remek zdobył brązowy medal w biegu na 100m i z nowym rekordem życiowym 10,38 uzyskał minimum na Mistrzostwa Europy U-23.
12.07.2013r. podczas Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Tampere /Finlandia/ z wynikiem 10,49 Remigiusz zajął w finale biegu na 100m 4 miejsce. Brązowy medal przegrał o 0,01sek.
Natomiast 14.07.2013r. polska sztafeta zdobyła srebrny medal w biegu sztafetowym 4x100m z wynikiem 38,81sek, przegrywając nieznacznie ze sprinterami z Wielkiej Brytanii – 38,77. Sztafeta biegła w składzie Remigiusz Olszewski, Przemysław Słowikowski, Karol Zalewski oraz Grzegorz Zimniewicz.
Po powrocie z Mistrzostw Europy Remek wystartował w Mistrzostwach Polski Seniorów w Toruniu 19 lipca 2013r., gdzie w biegu na 100m zajął 4 miejsce z wynikiem 10,44.
W 2015 roku w lutym Remek zdobył swój pierwszy tytuł mistrzowski w kategorii seniorów. Na Halowych Mistrzostwach Polski w Toruniu wygrał bieg na 60m z wynikiem 6,63 i uzyskał prawo startu w Halowych Mistrzostwach Europy w Pradze, gdzie dotarł do półfinału, zajmując ostatecznie 11m.
W maju 2015 roku w Nassau /Bahamy/ rozegrano nieoficjalne Mistrzostwa Świata Sztafet. Polska reprezentacja w biegu sztafetowym 4x200m zajęła 4m., a na trzeciej zmianie w tej sztafecie biegał Remek Olszewski. W lipcu 2015 roku Remigiusz podczas rozegranych w Krakowie Mistrzostw Polski zdobył brązowy medal w biegu na 100m z wynikiem 10,43. Podczas ”Mitingu o Różę Kutna” Remek w biegu na dystansie 200m ustanowił nowy rekord życiowy – 20,89.

Bartosz Kowalczyk podczas Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Bydgoszczy w dniu 29.06.2013r. w biegu na dystansie 1500m zdobył brązowy medal z czasem 3:45,79.

Bartłomiej Draszawka zdobył złoty medal podczas Mistrzostw Polski w lekkiej atletyce w Krakowie /04.07.2013r./ w konkursie skoku w dal z wynikiem 7,34. Niewiele zabrakło Bartkowi do uzyskania minimum na Mistrzostwa Europy Juniorów w Rieti, które wynosiło 7,45.

Nową twarzą w naszej galerii jest Krystian Romel, który w sierpniu 2013r. podczas finałów Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w Łodzi zdobył brązowy medal w boksie. Krystian trenuje boks drugi rok w klubie Sokół Piła. W kwietniu 2015 roku podczas Mistrzostw Polski Juniorów Krystian zdobył swój pierwszy złoty medal walcząc w kategorii do 64 kg.

Do naszej galerii trafił Beniamin Podemski, który w czerwcu 2014 roku w finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Juniorów Młodszych rozegranych w Oleśnicy k/Wrocławia zdobył brązowy medal w judo. Beniamin trenuje judo w klubie UKS „3”Piła pod okiem trenerów Józefa i Tomasza Jopków.

Od kilku lat przy naszej szkole działa Uczniowski Klub Żeglarski Wodniak prowadzony przez pana Michalskiego Ryszarda. Największe sukcesy żeglarskie w ostatnim czasie odnosi Radosław Kosik, który startując w klasie Cadet został w 2014 roku mistrzem Pilskiego Okręgowego Związku Żeglarskiego, a w 2015 roku zdobył Puchar POZŻ.

Życzymy naszym sportowcom przede wszystkim zdrowia
oraz dalszych sukcesów sportowych.